wtorek, 4 października 2016

Żaluzje: Wielkość i geometria okna

Po pierwsze z wyborem żaluzji trzeba zmierzyć wysokość i szerokość okna, a także zdecydować o sposobie mocowania.

Gzyms, który następnie przymocowuje rolety, może być montowany na suficie okna w otworze okiennym, a ponadto są rolety, które są zamocowane bezpośrednio na ramie mocno przylegającej do niej.

Należy pamiętać, że listwa nie powinna podróżować po podłodze lub parapecie (jeżeli są one zamontowane w otworze okiennym), odjąć 2 cm od zmierzonej wysokości.

Jeżeli zakłada się ślepą przestrzeń nad oknem, ich szerokość powinna być większa niż szerokość otworu okiennego 10-15 cm, co będzie bardziej ostrożne. Pamiętaj, aby przemyśleć, w jakim kierunku będą przemieszczać się rolety, że są blisko ciebie i nie zapobiegają przed otwarciem okna. Rolety są napędzany przez przewód dołączony do bębna; żaluzje pionowe mogą być otwarte na różne sposoby - z lewej na prawą lub z prawej na lewą.

Roleta na okno dachowe "standard" Ponadto, gzyms można podzielić na zarządzanie każdą częścią. Żaluzje na nieregularnych kształtach okien (łukowe, trójkątne, etc.) wymagają starannego zaprojektowania - to zadanie najlepiej pozostawić specjalistom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz